Македонија - Италија | Вести | DW | 02.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Македонија - Италија

*

Висока владина делегација на Република Македонија од денеска престојува во Италија. На чело на делегацијата, што треба да ги претстави можностите за инвестирање во Македонија, се наоѓа премиерот Никола Груевски, кого го придрижуваат неколкумина надлежни министри. Планирано е владиниот тим за инвестиции во наредните пет месеци да посети повеќе земји од ЕУ, потоа САД, Австралија, Израел и други.