Македонија: „Долго го чекавме овој ден“ | Сите содржини | DW | 19.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Македонија: „Долго го чекавме овој ден“

Конечно нова влада во Македонија. Запознајте ја младата активистка која долго се бореше за овој момент.

Гледај видео 01:29

Прочитај го и ова