Македонија дел од олимписките игри | Теми | DW | 13.02.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Македонија дел од олимписките игри

Зимските олимписки игри и во фокусот на настаните во Македонија која во Торино ја претставуваат тројца натпреварувачи.

Олимпиското село во Торино

Олимпиското село во Торино