Македонија го одбележува роденденот на Тоше | Македонија | DW | 26.01.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Македонија го одбележува роденденот на Тоше

Тоше Проески денеска требаше да наполни 27 години. Во неговото родно Крушево по тој повод - изведба на најголемите негови хитови, фотографии од патувањата, документарен филм и промоција на фондацијата со неговото име.

default

Тоше Проески (1981-2007)

Реклама