Македонија – „Бела ноќ„ | Вести | DW | 29.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Македонија – „Бела ноќ„

*

Околу 250 уметници од 12 држави ќе учествуваат на манифестација „Бела ноќ„, што трета година по ред се одржува вечерва во центарот на Скопје. Програмските содржини опфаќаат околу 50 настани на 29 локации, меѓу кои има концерти, хепенинзи и модни ревии. Централен настан е парадата на артистичката група од Словачка „Аргола„, како и француската акробатска атракција „Малабар„ , кои ќе изведат перформанс на плоштадот Македонија.