Магијата на божикниот панаѓур во Загреб | Панорама | DW | 24.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Магијата на божикниот панаѓур во Загреб

Загрепскиот адвент втора година по ред ја освојува титулата за најдобра адвентска дестинација во Европа според изборот на читателите на порталот „Европски најдобри дестинации“.

Средишна точка и оваа година е Зрињевац, каде елките ќе бидат накитени со милион лампиони, а фонтаната на познатиот архитект Херман Боле ќе биде претворена во детско игралиште. Божикниот панаѓур во Загреб е отворен од 26. ноември 2016 до 6. јануари. Мотото на манифестацијата која привлекува бројни туристи и од странство е „ „Доживејте ја магијата“. 

 

DW.COM

Реклама