Луѓето му веруваат на Радио „Дојче Веле“ | Северна Македонија | DW | 22.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Луѓето му веруваат на Радио „Дојче Веле“

Традиционално добрата четиридецениска соработка меѓу „Дојче Веле“ и МРТВ е зацврстена со нов договор,кој го потпишаа првите луѓе на овие две куќи,интендантот Ерик Бетерман и Борис Ставров.На приемот кој го организираше Дојче Веле во Капан Ан по тој повод присуствуваа бројни гости

Министерот за надворешни работи Милошоски,интендантот на ДВ -Бетерман и директорот на МРТВ Ставров на приемот

Министерот за надворешни работи Милошоски,интендантот на ДВ -Бетерман и директорот на МРТВ Ставров на приемот

Радио „Дојче Веле“ го знаат 71 процент од граѓаните на Македонија,а 16 проценти се редовни слушатели,радиото ужива доверба кај граѓаните,вели најновото истражување на јавното мислење,а го потврдија и многу присутни гости,меѓу кои и познати јавни личности на приемот во Старата чаршија.
Реклама