Луксузни говеда | Сите содржини | DW | 12.11.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Луксузни говеда

Уживањето во вкусот на месото на јапонските Вагју- говеда е можност која малкумина ја имаат. Не само што се ретки, туку овие говеда се и многу скапи. За да се добие екстра квалитет од нивното месо потребен е голем труд.

Гледај видео 02:09
Now live
02:09 минути