Луксузен туризам | Старт | DW | 01.11.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Луксузен туризам

Пуерто Банус, пристаниште за јахти југозападно од Марбелја, е едно од најмонденските одморалишта во светот. Ова шпанско летувалиште на Коста дел Сол е атракција за туристите - летово го посетиле околу 9,7 милиони.

Гледај видео 02:16
Now live
02:16 минути