Луазо: Проширувањето не треба да им се остави на бирократите во ЕУ | Сите содржини | DW | 24.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Луазо: Проширувањето не треба да им се остави на бирократите во ЕУ

Поранешната француска министерка за европски прашања Натали Луазо беше гостин во емисијата „Конфликтна зона“ на ДВ и, меѓу другото, зборуваше и за француската блокада на преговорите за приклучување во ЕУ.

Гледај видео 02:44

Прочитај го и ова