ЛОКИ- автомобил на иднината | Теми | DW | 23.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

ЛОКИ- автомобил на иднината

Ефикасен, дигитален, автономен. Прототипот Локи е првиот автомобил кој е комплетно произведен од 3Д-печатач и треба да вози на германските патишта за пет години. Така барем се надеваат креаторите во берлинската старт-ап фирма БигРеп.

Гледај видео 01:15

Прочитај го и ова