Линднер: „Четири партнери без меѓусебна доверба“ | Старт | DW | 20.11.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Линднер: „Четири партнери без меѓусебна доверба“

Лидерот на Партијата на слободни демократи (ФДП) во обраќање до јавноста ги образложи причините за пропаѓањето на разговорите за формирање на коалициска влада во Германија.