Лил - сцена за насилниците | Сите содржини | DW | 16.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Лил - сцена за насилниците

По големите навивачки безредија во Лил, француската полиција уапси 36 лица. 16-мина се пренесени во болница. Насилството најверојатно го иницирале англиските фанови.

Гледај видео 01:20
Now live
01:20 минути

Прочитај го и ова