Лига на шампиони | Теми | DW | 13.09.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Лига на шампиони

Вечерва на програмата се мечевите од групите Е,Ф,Г и Х. Најголемо внимание предизвикува дуелот во Хамбург, каде истоимениот домаќин го пречекува Арсенал. Германските преставници во синоќешните премиерни настапи со половичен успех. Баерн во Минхен го совлада Спартак со 4:0. додека Вердер од Бремен на гости во Лондон беше поразен од Челзи со 2:0

default