Лига на шампионите | Вести | DW | 25.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Лига на шампионите

Во фудбалската лига на шампионите, Манчестер јунајтед направи нов чекор на патот кон финалето. Во првиот полуфинален натпревар, синоќа Англичаните го совладаа италијанскиот првак Милан со 3 спрема 2. Во вториот чисто англиски полуфинален натпревар, вечер се среќаваат Челзи и Ливерпул.