Ливни останува во кабинетот на Олмерт | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ливни останува во кабинетот на Олмерт

Вантерешно политичката сиостојба во Израел се стабилизираше една недела по жестоката критика на сметка на премиерот Ехуд Олмерт поради грешките направени во текот на војната со Либан. По разговор во четири очи Олмерт вчера договори натамошна соработка со неговата министерка за надворешни работи Ципи Ливни. Ливни инаку по објавувањето на критичниот истражен извештај бараше оставка на Олмерт, исто како и пратеник од неговата Кадима Партија, но повеќето се зад премиерот Олмерт.