Либан, судири | Вести | DW | 03.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Либан, судири

Судирите во околината на палестинскиот бегалски камп Нар Ал Баред во северен Либан продолжуваат. Според информации на либанската армија во ноќешните судири со борците на Фатах ал Ислам загинале двајца војници. Либанскиот премиер Фуад Сињора го повтори повикот до исламските милитанти кои се забарикадирани во бегалскиот камп да се предадат.