Либан – борби | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Либан – борби

*

Во новите борби околу палестинскиот бегалски камп Нар ел Баред во северен Либан, загинаа најмалку петмина либански војници. Според непотврдени извештаи, животот го загубиле и десетмина членови на радикалната група Фатах ел Ислам. Борците на оваа екстремистичка организација се забарикадирани во кампот веќе три недели.