Либанската армија објави победа над екстремистите | Вести | DW | 22.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Либанската армија објави победа над екстремистите

*

Либанската армија соопшти дека извојувала победа врз исламските екстремисти во палестинскиот бегалски камп на северот на земјата. Либанскиот министер за одбрана Елијас Мур изјави дека опсадата на логорот ќе трае додека не се предадат водачите на екстремистите. Во борбите кои траеа повеќе од еден месец, загинаа над 150 луѓе.