Летни музички фестивали во Европа | Панорама | DW | 14.06.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Летни музички фестивали во Европа

Илјадници луѓе во текот на летото патуваат низ Европа, следејќи ги звуците на музиката. Без оглед дали е тоа хеви метал, рок, поп, џез или класична музика - важно е заедничкото уживање!

Егзит во Србија, Гластонбери во Велика Британија, Монтре во Швајцарија или Верона во Италија се само дел од низата музички фестивали кои ги мамат вљубениците во музиката. Илјадници луѓе во текот на летото патуваат низ Европа, следејќи ги звуците на музиката. Без оглед дали е тоа хеви метал, рок, поп, џез или класична музика - важно е заедничкото уживање!  

Избор на дел од летните музички уживања кои стојат на располагање, во следната фотогалерија: 

DW.COM

Реклама