Лебот поскапува, владата ќе ја контролира цената | Македонија | DW | 11.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Лебот поскапува, владата ќе ја контролира цената

Во Македонија поскапува лебот – дали тоа е само почеток на бран поскапувања?

default

Опозицијата бара одржување итна седница на која ќе биде прогласена елементарна непогода во земјата поради сушата. Владата смета дека нема причина за поскапување на лебот и бара контрола на неговата цена.