Лајпциг-Започна саемот на книгата | Вести | DW | 22.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Лајпциг-Започна саемот на книгата

Со доделувањето на наградата за европско разбирање синоќа во Лајпциг е отворен традиционалниот самј на книгата во овој град . Добитници на наградата се рускиот писател Михаел Риклин и германскиот публицист Герд Кенен. До недела 26 март на саемот ќе се претстават повеќе од 2000 излагачи од 36 земји.