Лариџани и Солана ќе се сретнат на 31 мај | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Лариџани и Солана ќе се сретнат на 31 мај

Преговорите меѓу главниот ирански преговарач за нуклеарната програма на Техеран Али Лариџани и високиот претставник за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана ќе се одржат на 31 мај, изјави портпаролот на министерството за надворешни работи на Иран, Мохамад Али Хосеини. По за вчера откажаната средба, претходно беше објавено дека разговорите се одложуваат на неопределено време во согласност со двете страни