Лакомост но и обелување на образ за Суперкупот | Старт | DW | 27.07.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Лакомост но и обелување на образ за Суперкупот

Цените на сместувањето во Скопје вртоглаво пораснаа поради фудбалскиот Суперкуп на Европа. 10 до 20 пати поскапо се нудат ноќевања за 8 август. Група граѓани со понуда на бесплатен престој се обидуваат да ги надоместат штетите за имиџот на македонскиот главен град.

Гледај видео 01:18