Лажни смартфони како заштита од крадци | Панорама | DW | 06.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Лажни смартфони како заштита од крадци

Криминалот во Мексико е познат ширум светот. Сопствениците на смартфони мора да бидат креативни за да се заштитат од кражби.

Продавчката Глорија ги има сите причини да биде насмеана. Бизнисот со макети на смартфони оди добро.

„Макети на мобилни телефони продаваме околу 14 години. Тие се користат само за залажување. Муштериите ги купуваат за да го заштитат својот телефон“, вели таа.

Колку чини еден лажен мобилен телефон и зошто тој е добра заштита од кражба, погледнете во видеото:

Гледај видео 01:14

Лажни смартфони како заштита од крадци

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама