Лажни ветувања за работа во Германија | Сите содржини | DW | 28.12.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Лажни ветувања за работа во Германија

Максим од Украина се надевал дека ќе заработи пари во фабрика за месо во Германија. Но, добил погрешни документи за работа. А, потоа на врата му чукнала полиција.

Прочитај го и ова