#dw_BalkanBooster: Во потрага по лажни вести | Сите содржини | DW | 01.10.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Во потрага по лажни вести

Лажните вести се голем проблем на медиумската сцена на Балканот. #dw_BalkanBooster ја посети новосадската организација „Fake News трагач“ која се занимава со откривање и деконструкција на лажни вести.

Гледај видео 02:18