Лавров – Косово | Вести | DW | 03.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Лавров – Косово

*

Русија исклучува компромисно решение за статусот на Косово, порача рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Истото важи и за спорот околу американскиот анти ракетен штит, порача Лавров, нагласувајќи дека неговата влада за обете теми има „црвена линија„ што не може да се премине. Партнерите на Русија мораат да знаат дека околу овие точки не може да се тргува, порача шефот на руската дипломатија во Москва.