Кушнер: потребни се уште неколку месеци да се убеди Србија | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Кушнер: потребни се уште неколку месеци да се убеди Србија

*

Францускиот министер за надворешни Бернард Кушнер смета дека се неопходни уште неколку месеци за да се убеди српската страна во неопходноста од независност на Косово. Според Кушнер крајот на годинава е крајниот рок по кој мора да биде донесено конечното решение. Кушнер беше и администратот на Косово од 1999 до 2001 година.