Куба – авион | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Куба – авион

Во обид за грабнување авион во Куба, загина едно лице. Кубанското министерство за внатрешни работи соопшти дека двајца армиски дезертери сакале да грабнат авион на аеродромот во Хавана за да избегаат во САД. Во текот на акцијата тие убиле еден заложник. Двајцата регрути се уапсени.