Критики од Караманлис | Вести | DW | 05.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Критики од Караманлис

*

Грчкиот премиер Костас Караманлис упати остри критики и предупредувања до Скопје за спорот со името. Денешниот весник „Нафтемборики“ ја пренесува изјавата на премиерот кој вели дека „ако соседната страна на Грција сака да влезе во ЕУ би требало да ги поддржува добрососедските односи, да ги остави пропагандните практики како и неконструктивната позиција за да биде постигнато взаемно решение“.