Критика на Кразаи | Вести | DW | 24.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Критика на Кразаи

*

Со оглед на растечкиот број цивилни жртви, авганистанскиот претседател Хамид Карзаи многу остро ги нападна силите на НАТО во мисијата ИСАФ и предупреди на последици. Тој побара поголема соработка со Авганистанците, истакнувајќи дека во спротивно мисијата на ИСАФ ќе пропадне.