Кредити за португалските претприемачи | Старт | DW | 02.01.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кредити за португалските претприемачи

Германската инвестициска банка КфВ и‘ вети на португалската влада поддршка за создавање банка која ќе им дава поддршка пред се‘ на средните претпријатија во таа земја. На тој начин тие треба побрзо да испливаат од финансиската мизерија, а Португалија да најде излез од кризата.

Гледај видео 02:22
Now live
02:22 минути