Крег поднесе оставка | Вести | DW | 02.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Крег поднесе оставка

*

Американскиот сенатор Лери Крег, кој поради секс афера се најде под голем притисок, поднесе оставка. 62 годишниот Републиканец најави дека ќе ја напушти функцијата на 30 септември. Сенаторот на американската сојузна држава Ајдахо, се најде под притисок поради хомосексулани дејствувања и несоодвендо однесување во тоалет на еден аеродром.