Крај на една автолегенда | Сите содржини | DW | 27.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Крај на една автолегенда

Грдото пајче стана кралица на улицата: рустикалниот дизајн одушеви милиони луѓе- Цитроен 2ЦВ стана култ-објект и израз на животниот стил на цела една генерација.

Прочитај го и ова