Крах на грчката берза | Старт | DW | 04.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Крах на грчката берза

По петнеделна принудна пауза, на атинската берза вчера повторно се тргуваше. Но акциите експресно крахираа, а на крајот на денот берзата заврши во минус од 16 проценти, што е нов негативен рекорд

Гледај видео 01:18
Now live
01:18 минути