Кралицата ги „озборува“ Кинезите | Сите содржини | DW | 11.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Кралицата ги „озборува“ Кинезите

Постојано дискретната британска кралица во момент на невнимание многу недипломатски се пожалила на кинески претставници, оценувајќи го нивното однесување за „неучтиво“.

Гледај видео 01:14
Now live
01:14 минути

Прочитај го и ова