Кој ќе добие препорака за кандидатура за ОИ? | Старт | DW | 11.03.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Кој ќе добие препорака за кандидатура за ОИ?

Воздржана воодушевеност - 55 проценти од жителите на Берлин велат „да“ за кандидирање на градот за Олимписките игри 2024. Расположението во Хамбург е поголемо, но тоа не значи и добивање препорака.

Гледај видео 01:33
Now live
01:33 минути