Кој ќе биде неофицијалниот светски првак во тенис? | Теми | DW | 03.07.2011
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кој ќе биде неофицијалниот светски првак во тенис?

Денеска на Вимблдон Шпанецот Рафаел Надал и Србинот Новак Ѓоковиќ ќе го одиграат финалниот меч на турнирот. Тоа ќе биде 28. пресметка меѓу двајцата тенисери.

default

Двајцата во моментов најдобри светски тенисери, актуелниот и идниот број еден, Рафа Надал и Новак Ѓоковиќ, денеска ќе го одиграат финалниот меч на 125. издание на грен-слем турнирот во Вимблдон. Финалето на „неофицијалното светско првенство во тенис“ ќе биде 28. пресметка на Надал и Ѓоковиќ. Шпанецот води со 16:11, но Србинот ги доби четирите дуели оваа година.

Автор: ТТ/СН/миа

Редактор:Симе Недевски