Кој е Олаф Шолц? | Информации и анализи за Германија | DW | 08.12.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Германија

Кој е Олаф Шолц?

Кој е Олаф Шолц, човекот кој ја наследува Меркел на канцеларската функција по 16 години владеење?

Гледај видео 01:27

Прочитај го и ова