Кој е на фотографијата? | Панорама | DW | 07.02.2011
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Кој е на фотографијата?

default

Народот во Египет, по 18 дена протести, успеа да го симне од власт претседателот на земјата, кој функцијата ја извршуваше 30 години. Меѓународната дипломатија позитивно ја оцени промената на власта во арапската земја.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni-quiz@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Точниот одговор што го баравме минатата недела гласи Новак Ѓоковиќ. Добивме 120 точни одговори, а добитник на наградата козметичко огледало и маус-пед со логото на Дојче Веле, е Наташа Бурназовска.