Кој е на фотографијата? | Теми | DW | 11.10.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кој е на фотографијата?

default

Тој е без сомнение најпознатиот фудбалер во светот. Бразилската најпопуларна личност деновиве наполни 70 години. Во Бразил многумина сакаат да ги следат неговите чекори - модерните фудбалери како Кака, Робињо, кои веќе одамна заработуваат милиони евра во големите стадиони ширум светот, но исто така и оние кои играат фудбал во сиромашните бразилски квартови. Бразилците и денес го нарекуваат „кралот на фудбалот“.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni-quiz@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање: Кој е на фотографијата?, е Милчо Манчевски.

Добивме 161 точни одговори, а добитник на чадор и анти стрес топче со логото на DW е Мартина Стефановска од Тетово.