Кој е на фотографијата? | Панорама | DW | 17.05.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Кој е на фотографијата?

default

Претставничката на Германија победи во финалето на 55. натпреварување за „Песна на Евровизија“ во Осло, со песната „Satellite“. „Никогаш нема да го заборавам настапот пред толку многу луѓе. Ова е најдоброто нешто што досега сум го сторила“, истакна таа на прес-конференција по победата во Осло.

19-годишната девојка од Хановер својот успех му го должи и на продуцентот Штефан Раб, кој веќе четврти пат учевствува на Евровизија.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni-quiz@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање: Кој е на фотографијата?, е - Горан Пандев.

Добивме 153 точни одговори, а добитник на пенкало и маус-пед со логото на Дојче веле е Лидија Стефановска од Охрид.

Реклама