Кој е на фотографијата? | Панорама | DW | 18.01.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Кој е на фотографијата?

default

Тој е најдобриот македонски фудбалски репрезентативец и интернационален играч. Настапува за екипата на „Интер“ од Милано, во која премина од „Лацио“, со кого имаше проблеми. За „Интер“ потпиша договор до 30 јуни 2014 година. Го носи дресот со број 27.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање: „Кој е на фотографијата?“ е - Бијонс.

Добивме 134 точни одговори, а добитник на наградата чадор со логото на DW е Endel Lille од Естонија.