Кој е на фотографијата? | Панорама | DW | 14.12.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Кој е на фотографијата?

default

Неговата музика, рокенролот, беше олицетворение на ставот кон животот на една цела генерација. Веќе беше ѕвезда, кога во 1958 година служеше воен рок во Германија. Жителите на Фридберг и Бад Наухајм и денес се сеќаваат на кралот на рокенролот. Да беше жив, годинава ќе славеше 75-ти роденден.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање „Кој град е на фотографијата “ е - Истанбул.

Добивме 149 точен одговор, а добитник на наградата - чадор со логото на Дојче веле, е Зорица Коцева.

Реклама