Кој е најголем обожавател на Ангела Меркел? | Теми | DW | 24.09.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кој е најголем обожавател на Ангела Меркел?

По 16 години на канцеларската функција, Ангела Меркел има обожаватели низ цел свет. Но, Алексис Вају, сопственик на грчки ресторан во Бремерхафен, е еден од нејзините најголеми фанови. Тој дури порачал и нејзина восочна фигура.

Гледај видео 01:09

Прочитај го и ова