Кој е кој на изборите во Франција | Сите содржини | DW | 19.04.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Кој е кој на изборите во Франција

Французите бираат нов претседател на државата. Победникот не се очекува да биде познат по првиот круг на 23 април. Клучната битка ќе се води на 7 мај. Ова се главните кандидати.

Прочитај го и ова