Костум од отпад | Сите содржини | DW | 25.05.2022

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Костум од отпад

Со сето свое ѓубре на улица - овој активист од САД сакаше да го сврти вниманието на тоа колку отпад продуцираат луѓето секојдневно. Затоа се облече во сопственото ѓубре и излезе на улица.

Прочитај го и ова