1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Косово

Тема

Косово е држава на Балканскиот полуостров, која избори независност по отцепувањето од Србија во 2008 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прескокни го блокот Став

Став

Nemanja Rujevic

Вучиќ и Курти во тивок пакт

Немања Рујевиќ