Косово – Чеку | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Косово – Чеку

Косово ќе стане независна држава по неколку недели, изјави косовскиот премиер Агим Чеку во интервју за државната хрватска телевизија. Според него, властите во Приштина не планираат обединување или сојуз меѓу Косово и соседна Албанија. Има само еден план за обединување – со Европската унија.